DLACZEGO ORGANIC?

ZACZNIJMY OD POCZĄTKU...

Na wstępie wyjaśnijmy kilka podstawowych pojęć.

Organiczny - co to takiego?

Organiczny odnosi się do sposobu, w jaki produkty rolne są uprawiane i przetwarzane. Dotyczy to upraw żywności, a także roślin uprawianych na włókno, takich jak bawełna.

A ekologiczny?

Słowo "ekologiczny" na etykiecie oznacza zobowiązanie systemu rolnictwa dążącego do równowagi z naturą, z wykorzystaniem metod i materiałów, które mają niewielki wpływ na środowisko.

Żywność ekologiczna.

Żywność ekologiczna to żywność minimalnie przetworzona w celu zachowania integralności żywności bez sztucznych składników, konserwantów czy napromieniowania. Tak więc czy istnieje różnica pomiędzy pojęciami organiczny, ekologiczny lub często spotykanym bio? Nie ma żadnej różnicy. To jedno i to samo. Terminy używane są zamiennie, chociaż zgodnie z prawem Unijnym w Polsce certyfikowana żywność pochodząca z upraw wolnych od chemii powinna być określana jako "ekologiczna".

A TERAZ KONKRETNIEJ


 

Dlaczego warto wybrać żywność ekologiczną, dlaczego jest ona lepsza dla nas?

Jest wiele przyczyn, dla jakich powinniśmy spożywać produkty pochodzące z upraw ekologicznych. Część z nich wiążę się z rozwojem agrochemii. Rozwój przemysłu chemicznego spowodował zarzucenie tradycyjnych upraw i hodowli, zgodnych z naturą, na rzecz metod opartych na stosowaniu środków chemicznych w nawożeniu i ochronie roślin. Wzrosły przez to plony, ale pogorszyła się jakość żywności. Uprawa i hodowla zmieniły się w działalność produkcyjną, a celem stał się zysk. Nawozy sztuczne i środki ochrony roślin (pestycydy, herbicydy, fungicydy) nie są obojętne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Ryzyko ze stosowania chemii w rolnictwie dotyczy zarówno producentów, jak też konsumentów. Pestycydy i nawozy są przyczyną chorób nowotworowych, neurologicznych, wad wrodzonych, dysfunkcji narządów płodnych, bezpłodności, zaburzeń układu odpornościowego.

Tak więc podsumowując, wszyscy którzy chcą mieć długie, szczęśliwe oraz przede wszystkim zdrowe i przepełnione radością prawdziwych, smaków życie powinni wybrać ORGANIC!

KONTAKT

Właścicielem i operatorem sklepu internetowego justorganic.pl jest:

DMT Natural Robert Pawlak
Ustanów, Ul. Cisowa 5
05-540 Zalesie Górne

NIP 5671329876
REGON 367061193